Hosting

Hosting yani türkçe karşılığı adıyla barındırma, web sayfalarınızı internet’te yayınlamak için gerekli alanın kiralanmasıdır. Diğer bir ifadeyle Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, dosyalarınızı saklayacağınız bilgisayar evinizdeki bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız olsa bile bilgisayarınızın internet bağlantı hızı bu iş için genelde yetersiz kalacaktır.

İnternette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internete hızlı bağlantısı olan, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (server yani sunucu) dosyaların saklanması gerekir. Web siteye ait dosyalar için depo vazifesi gören ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Hosting işlemlerinde dikkat edilecek noktalar

hosting kiralama yada satın alma öncesinde bazı konular önem taşır. Aşağıdaki özellikleri, ihtiyaçlarınızı da gözeterek değerlendirmelisiniz.

A) Sunucu üzerinde çalışan işletim sistemi (Platform) ve Donanım (Hardware)
B) Sunucunun türü (Dedicated, Co-location, Virtual, Shared)
C) Sunucunun internete bağlanma hızı
D) Disk alanı ve Bandwith (bant genişliği)
E) Sunucunun desteklediği programlar ve genel özellikleri
F) Sunucunun sahibi şirketin özellikleri
A) Web sunucu üzerinde çalışan işletim sistemleri (Platform) ve Donanım (Hardware)

“Platform” sunucu üzerinde kullanılan Windows, Unix, MacOS, Linux gibi işletim sistemleri için kullanılan bir terimdir. En basit anlamda, server üzerinde çalışan ve donanım ile diğer tüm servislerin yönetimini sağlayan işletim sistemidir. Sitenizde ihtiyacınız olan yazılımlara göre kullanmanız gereken işletim sistemi de değişecektir. Sitenizde sadece HTML dosyaları kullanacaksanız, Windows veya Unix sistemleri sizin için fazla bir fark taşımaz.

Günümüzde Windows ve yeni bir Unix formu olan Linux platformları en çok kullanılan server sistemleridir.

Eğer sitenizde ASP, FrontPage, MsSQL, Access veya Microsoft ürünleri kullanmak istiyorsanız, Windows tabanlı hosting kullanmanız gerekir.

Eğer sitenizde Php, Mysql, Cgi ve Perl kullanmak istiyorsanız Unix hostlar daha çok tercih edilmektedir. Unix sistemi Windows sistemine göre genellikle daha ucuz ve stabildir. Güvenlik açısından Unix, kullanım ve kurulum kolaylığı açısından ise Windows tercih edilir.

Sunucunun sahip olduğu donanım da oldukça önemlidir. İşlemci, disk, hafiza, ağ kartı gibi ayrıntıları gözeterek, mümkün olan en uyumlu ve hızlı donanımı hedefleyin. Eğer güvenliğe önem veriyorsanız Firewall, yani sitenize yapılacak saldırıları önlemeye yarayan donanımı da tercih etmelisiniz.

B) Sunucunun Türü

1- Dedicated Hosting nedir: Bir sunucunun tümüyle bir kişi tarafından kiralanmasına “dedicated hosting” denir. Genelde hosting için bir sunucuyu tümüyle kiralamanız gerekmez, sunucunun bir bölümü siteniz için yeterlidir. Ancak bazı siteler performans gereksinimleri ve ziyaretçi yoğunluğu gibi nedenlerle bir serverin bir bölümü ile yetinemezler ve bir sunucu hatta birkaç sunucu üzerinde barındırılırlar. Mesela mail, dosya, arama motorları veya sayaç siteleri performansları için, müzik siteleri ise kullandıkları band genişliği için tek bir sunucuda barındırılırlar.

Dedicated hosting paketleri diğer hosting paketlerinden çok daha pahalıdır. Ayrıca fiyat konusu sadece sunucunun kendisi ile ilgili değil, sunucun kiralandığı şirket tarafından verilen hizmet ile bağlantılı olarak da değişir. Örneğin managed dedicated serverler, daha pahalıdır.

Dedicated Hosting hizmetinin “managed” olması, sunucunun kiralayan hosting şirketi tarafından yönetilip yönetilmediğidir. Eğer sunucu hosting şirketi tarafından yönetiliyor ise buna Managed Dedicated Server denir. Bu sunucuların alttaki özelliklere sahip olması tercih edilmelidir:

Sunucunun bakımı, işletim sisteminin güncellenmesi yapılması
Sunucu üzerinde bulunun dosya ve veri tabanının (database) belli aralıklarla yedeklenmesi
Sorun çıktığı anlarda yardımcı olacak teknik ekip yada destek hattı olması
Sunucu üzerinde programların sayısının çok, özelliklerinin gelişkin olması (istatistik, antivirüs, mail vb).
Eğer teknik bilginiz bir serverı dışardan yönetmeye, server sorun yaşadığında veya çöktüğünde onu kurtarmak için yeterli işlemleri yapmaya yeterli değilse managed bir server almanız daha iyi bir seçim olacaktır.

2- Co-location Hosting nedir: Bir web sunucusunu yüksek hızda internet erişimi, güvenlik, yedekleme ve teknik destek gibi hizmetleri sağlayabilecek bir Network Operasyon Merkezinde barındırmaktır. Yani kendinize ait sunucuyu internet bağlantısının sürekli olduğu, elektrik kesintilerine uğramayacağı ve soğutma hizmetinin verildiği özel odalarda barındırmak üzere hazırlanmış özel yerlerde tutma işlemidir. Bu özel merkezlerde barındırmak için bir ücret vermeniz gerekir. İşletim sistemi, donanımı ve tüm diğer ayrıntıları kontrol etmek tamamiyle sunucu sahibinin yükümlülüğündedir. Genelde Co-location sunucuya erişim internet üzerinden bir kontrol paneli sayesinde sağlanır.

3- Virtual Hosting nedir: Bir web sunucusunun sahip olduğu kaynaklarının paylaştırılarak bünyesinde birden çok sunucu oluşturulması; Alan, hafıza ve bağlantının bölümlere ayrılarak, her bölümün birbirinden bağımsız çalışmasına Virtual Hosting denir. Virtual Hosting, az sayıda kişinin kullanımına açılmış olmalıdır. Ayrıca kullanıcılara tekil sunuculardaki yetkiler (root erişim) verimiş olmalıdır. Böylelikle kullanıcı sunucu üzerinde çok daha fazla kontrol imkanına sahiptir.

4- Shared Hosting nedir: Shared Hosting, Virtual Hosting’e göre daha çok kullanıcı ile aynı serveri paylaşmaktır. Yani sunucuyu bir çok kullanıcı (kimi durumda 100′den fazla) birlikte kullanır, Bu da sunucu üzerinde yüzlerce site barıdırması anlamına gelir. Bu tip sunucuların hem fiyatları, hem de performansları çok daha düşüktür.

C) Sunucunun internet hızı

Sitenize ait sayfaların yüklenme hızı önemli bir konudur. Her bağlantı çeşidi değişik oranlarda bilgi transferi gerçekleştirmekte ve bu birim olarak megabit/saniye (Mbps) olarak ölçülmektedir. Uluslararası internet omurgalarını oluşturan OC3 bağlantılarında hız 155 Mbps’dir. Bu hız 43 Mbps’lik T3 hatlarına göre 3 kat daha fazladır. Karşılaştırma yapılacak olursa, bir T3 hattı her biri 1.544 Mbps’lik kapasiteye sahip olan 30 T1 hattı kadar bilgi transfer kapasitesine, bir T1 hattı ise 54 tane 28,800 modem toplamı kadar kapasiteye sahiptir. T1 hatları genel olarak bir Web Hosting sağlayıcısının ihtiyaçlarını karşılamaz. Dolayısıyla iyi firmalar yedekli T3 hatları üzerinden müşteri web sitelerinin ihtiyaçlarını karşılarlar. Bununla birlikte hatların doluluk oranı da önemli bir faktördür. Web sitelerinde anlık hız sınırlamalarının, kesintilerin olmaması için hatların %50 doluluk oranı altında bir kapasitede bulunmaları gerekir.

Sitenin bir ziyaretçi tarafından gezilirken yavaş olmasının iki önemli nedeni vardır:

Bilgisayarın yeterli aksama sahip olamaması
Hosting aldığınız sunucunun internete bağlanma hızı
Sayfalarınızın dosya olarak büyüklüğü
web hosting aldığınız Server’ın internete çıkış hızı düşük ise ya da kapasitesinin üstünde hosting hizmeti veriyorsa doğal olarak sayfalarınızın yüklenme hızı yavaş olur. Ayrıca hız konusu sayfalarınızın boyutu ve hazırlandıkları programlarla da ilgilidir. Çünkü bazı siteler flash ve animasyon programları ile hazırlanır. Bu durum HTML formatta hazırlanan sitelere oranla flash kullanan sitelerin daha yavaş açılmasına neden olur.

D) Disk alanı ve Bandwith (bant genişliği)

Disk alanı: Sitenizin alan boyutu (sunucunun kaç megabayt olduğu) elbette ihtiyaçlarınız ve paranız ölçüsünde değişiklik gösterir. Geniş kapsamlı ve içeriği fazla bir site düşünüyorsanız, sitenize alacağınız alanın boyutunun da büyük olması gerekir. Sitenizde bol resim, müzik, flash kullanmayı planlıyorsanız site alanının büyük olmasına özen gösteriniz. Sitenizde e-mail hizmeti verecekseniz, bu hizmetin de oldukça fazla yer anlamına geldiğini unutmayın.

Genelde kişisel sayfalar için (resim, müzik, video, e-mail hizmeti barındırmayan) 5-25 MB, küçük kurum ve kuruluşlar için 50-250 MB, Büyük kurum ve servisler içinse 250 MB üzeri bir alan almanız önerilir.

Bandwith: Bant genişliği, kısaca aylık veri transfer limitiniz anlamına gelir. Gelen ziyaretçilerin istekleri ve web sitesi üzerinde yapılan işlemler sonucunda ağ üzerinden giden ve gelen elektronik data miktarı genelde Dedicated Hosting türü dışında sınırlıdır. Okurlar adres satırına bir site adresi girdiklerinde tarayıcı sunucudan o sitenin ilgili sayfasını ister ve sunucu ile okurun tarayıcısı arasında bir veri iletişimi olur. Web sitenizin ne kadar çok ziyaretçisi olursa o kadar çok bant genişliğine ihtiyacınız olacaktır.

Her ay 20,000 kişi tarafından ziyaret edilen 50 kilobyte’lık bir web sayfası, aylık bir gigabyte’lık trafik anlamına gelir. (50,000 bytes x 20,000 hit = 1 milyar byte veya 1 gigabyte). Sunucuyu alacağınız firmanın size sunduğu aylık bant genişliği ve bunun aşılması durumunda ne olacağı konularını mutlaka öğreniniz.

E) Sunucunun desteklediği programlar ve genel özellikleri

Sitenize internet üzerinden giriş yapabilmek ve dosyaları göndermek, yönetmek için kullanacağız kontrol panel bu başlığın en temel unsurudur. Kontrol paneli size dosya, veritabanı, alan adı, e-mail gibi konularda yönetim imkanı verir. Bu yüzden hem yeni hem de güvenli olmalıdır.

Sunucunuzun desteklediği yazılımlar, sitenizde yapmak istediklerinizi doğrudan etkileyecektir. İnternet siteleri tanıtımın yanında, hazırlanan dinamik formlar sayesinde daha farklı işlevleri de (İş başvuru formları, talep formları, kredi kartı ile satış gibi) yerine getirmektedir. Bu tür formların hazırlanması programlama dilleri (ASP, PHP, SQL, Javascript, Perl, CGI gibi) ile yapılmaktadır. Her yazılım gibi bu yazılımların da güncellenmiş versiyonları, dolayısıyla da farklılıkları vardır. Ayrıca hazırlayacağınız site dili ile ilgili ayrıntıları da unutmamak gerekir.

Hosting şirketleri genelde maliyetleri nedeniyle açık kaynak (open source) yazılımları tercih etmektedir. Sitenizde kullanacağınız hizmetler için önceden araştırma yapıp, hangi yazılım ve versiyonlara ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeye çalışın.

F) Sunucunun sahibi şirketin özellikleri

Hazırlayacağınız web sitesinin gereksinimlerini belirleyip, bu iş için ayırmayı düşündüğünüz bütçeye karar verdikten sonra, sıra web hosting firmaları arasında tercih yapmaya gelir. Firma seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar şunlardır:

1) Seçtiğiniz firmalar hakkında araştırma yapın: Amacınıza uygun hosting paketi sunan firmalar hakkında yazılmış yorumları, yapılmış değerlendirmeleri okuyun. Örneğin Google’da ve webmasterların yoğun olarak ziyaret ettiği forumlarda arama yaparak çeşitli yorumlara ulaşabilirsiniz. Ancak bunu yaparken her okuduğunuza da inanmayın. Bazı yorumlar firma tarafından veya rakipleri tarafından yazılmış reklam yada karalama amaçlı yorumlar olabilir.

2) Firmanın referanslarına bakın: Firmanın web sitesindeki referansların sayısına, niteliklerine, önemlerine gözatın. Eğer yapabilirseniz daha geniş yorum almak için referanslarda bulunan bir kaç sitenin yöneticisine mail atarak hosting firmalarından memnun olup olmadıklarını, teknik desteğin hızlı ve yeterli olup olmadığını sorun.

3) Firmanın müşterilerine sunduğu teknik destek: Bir firmanın teknik desteğini ölçmenin en kolay yolu, e-posta yollayarak onları test etmektir. Göndereceğiniz E-postanızda cevabı sitede yazıyor olsa bile teknik konularda sorular sorun ve uzun tutmaya özen gösterin. Gönderilen cevapta sorularınıza itinayla mı yoksa baştan savma mı gönderilmiş inceleyin. Eğer telefon veya msn desteği veriyorlarsa o yolları da kullanarak teknik desteklerini her yoldan test edin.

4) Firmanın sipariş sırasında size onaylattığı hizmet sözleşmesi: Eğer şirketin hizmet sözleşmesi yoksa, tercih etmeyin. Çünkü Hizmet sözleşmesi, anlaşmazlık durumunda geçerli yasal belgedir. Hizmet sözleşmelerindeki maddelerde sitede yer almamış maddeler olabilir. Bu nedenle dikkatle okuyup paketlerde size vaad edilen özelliklerin hizmet sözleşmesine nasıl yansıtıldığını inceleyin. Bazen sınırsız olarak belirtilen özelliklerin okuduğunuz sözleşmede sınırlandırıldığını görebilirsiniz.

5) Firma gerçek mi – sanal mı kontrol edin: Firmanın sanal yada gerçek olduğunu, e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz. Göndereceğiniz e-posta da ticaret odasına kayıtlı olup olmadıklarını sorun ve bu bilgileri talep edin. Bir çok amatör firma web hosting işini şirketleşmeden yapmakta, herhangi bir sorun durumunda ortadan yok olmaktadır. Şirketleşmiş firmalarda ise böyle bir sorunla kolay kolay karşılaşmazsınız.

6) Firmanın ofis adresini ve telefon numarasını isteyin: Gelişebilecek her ihtimale karşı firmadan adres ve telefon bilgilerini alın. Eğer imkanınız varsa verdikleri adrese giderek veya telefonla onlara ulaşarak doğruluğunu kontrol edin.

7) Para iade garantisi olan firmaları tercih edin: Bazı firmalar memnun kalmayan müşterileri için 15 gün veya 30 gün süreli para iade garantisi sunar. Bu garantiyi sunan firmalardan hizmet almanız, fikrinizi değiştirmeniz durumunda paranızı geri alma olanağı sağlayacağı için yararlı olacaktır. Firma para iade garantisi yerine ücretsiz deneme hesabı sunuyorsa, bu fırsatı da değerlendirebilirsiniz.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Tatil

Regnum Carya Golf Spa Resort Belek – Üç kumtepesi mevkinde bulunan bu güzel otelin yıldızları tam 5 adet doyasıya eğlenebileceğiniz mekanları oldukça çok olan regnum carya golf fiyatları ile sizlere biraz pahalıda olsa inanın bunu yaşatacak niteliktedir.Regnum Carya Golf Spa Resort,Kadriye Bölgesi 3 kumtepesi Mevkinde bulunur. Belde merkezine 45km,Havaalanına 35km,Denize 300m mesededir.

Regnum Carya Golf resort odalar ve özellikleri

Luxury Oda ( Golf ve ya Deniz manzaralı ) 50m2 22m2 Balkon olup azami üç yetişkin yada üç yetişkin 1 bebek olarak konaklar.

Luxury Suit ( Deniz Manzaralı ) 100m2 24 metre Balkon olup Banyodaki Küvet Jakuzilidir ve Giyim dolabı , çalışma masası , oturma grubu , 2 lavabo, ütü ve ütü masası bulunmakta.en fazla 4 yetişkin ve ya 4 yetişkin 1 bebek şekilde konaklar.

Family Roof ( Deniz Manzaralı ) 85m2 12m2 yada 20m2 teras olup enfazla 4 yetişkin yada 4 yetişkin 1 bebek olarak konaklar.
Odalarda Ayna Led Tv bulunmakta.tüm odalarda zemin parkedir.

Yiyecek ve içecek

06:30-10:00 – Kahvaltı
10:00-11:00 – Geç Kahvaltı
12:30-14:30 – öğle Yemeği
12:00-16:00 – Snack
19:00-21:30 – Akşam Yemeği
23:30-01:30 – Gece Büfesi

Bar & Cafe
10:00-22:00 Pastane Macaroon
12:00-16:00 Aqua Snack
12:00-16:00 Forest Snack
12:00-17:00 Gusto Snack Bar
09:00-19:00 Beach Snack
24 Saat Lounge

Regnum Luxury Akşamları neler var?

Öğlen sabah ve akşam yemekleri açık büfede, firmanın seçmiş olduğu marka ve devamında yerli yabancı alkolsüz alkollü içecekler ücretsizdir.Bazı ithal içecekler ücretlidir.

Havuz ve Plaj nitelikleri

Tesis denize 300m mesafede olup 1500m2 iskele mevcuttur. tatil Aqua park bölümünde dalgalı havuz ve tesiste ısıtmalı havuz bulunur.

Regnum Carya Aquapark 7140 metre;
Surf Havuzu,Speed Slide,Tube Slide,Crazy River Ride,Pool Bar,Baby Pool,Dolaplı Soyunma Odası,Twistling Body Slide
Tesiste Sörf Havuzu bulunmaktadır.

Sağlık ve spa aktiviteleri
300m2 Kapalı Havuz,1 Spa Suit,3 adet çiftler için masaj odası,fitness salonu,2 adet sauna,3 adet bakım odası,türk hamamı,buhar banyosu,2 adet türk hamamı,1 adet buhar odası,sauna,kar odası,11 terapi odası,vitamin bar,2 adet dinlenme alanı ücretsizdir.Masaj ve Hamam hizmetleri,Yüz ve Vücüt bakımları,Manikür,Pedikür ve Kuaför ücretlidir.

Düğün dernek balayı kutlamaları için fırsatlar

Suit Odaya Upgrade ( Müsaitlik Doğrultusunda )
Odada özel balayı dekorasyonu
Carya Golf sahası içerisinde kendi isimlerini verebilecekleri ağaç dikimi
Odaya meyve tabağı ve köpüklü şarap ikramı
1 defa odada kahvaltı
1 akşam ücretsiz a’la carte
Banyoda Mumlu Dekorasyon
Çiçek yaprakları ile süslenmiş jakuzi
Spa merkezinden alacakları masajlarda %15 indirim.

Regnum carya video tanıtımı

Böyle güzel bir tesisde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız eminiz sizlere kalitemizle farkı gerçekten ve doyasıya yaşatacağız.

Posted in Uncategorized | Leave a comment

Altın Fiyatları

“Altın pazartesi günü 1277 seviyesini gördükten sonra en yüksek
1308 seviyesine ulaştı, genel olarak 1300 seviyesi üzerinde kalınma
çabası içinde bir hafta geride kaldı.
Alternatif piyasaların gerilediği ortamda daha güçlü bir altın
beklenebilirdi. SP500 endeksi 1900 seviyesinden 1860 seviyesine, DAX
9800 seviyesinden 9600 seviyesine gerilerken, yani riskli varlıklarda
gerileme yaşanırken altın bu durumu yükselmek için fırsat olarak
kullanabilirdi fakat bu sefer de devreye ABD 10 yıllık tahvil piyasası
girdi, riskten kaçanlar ABD tahviline sığındılar. Tahvil faizi 2,65
seviyesinden 2,47 seviyesine kadar geriledi, haftanın son günü 2,50
üzerinde seyir devam ediyor. Güvenli liman olma algısını tahvil
piyasasına kaptırmış gibi görünen altın dar bir aralıkta sıkıştı.
Hisse senetleri piyasalarında gerileme, tahvile sığınma bir trend
oluşturdu demek için erken. Büyük borsalarda hala yükseliş trendi
korunuyor, ABD 10 yıllık tahvili için 2,50-2,70 hareket alanı olmaya devam ediyor.
200 günlük hareketli ortalama 1300, 50 günlük hareketli ortalama
1308 seviyesinden geçiyor. Altının her iki ortalamanın da altında
seyri yükseliş için negatif. Şimdilik 1280 seviyesi altında kalmayan
ama 1300 seviyesini geçip üzerinde kalmada zorlanan bir altın var.
Günlük kapanışlarla 1300 seviyesi üzerinde kalınabilirse 1308-1310
seviyeleri ilk hedef olabilecek. 1285-1275 destekleri çalışan
desteklerdi, 1275 seviyesi altına inilmesi durumunda ise gerileme 1250
USD seviyesine kadar devam edebilir.
Bırıkım yapmadan olmaz
Bırıkım bır omur boyu sahıp olunması gereken bır dısıplındır. Hayatı yasarken bırıkım yapmak ugruna bazı keyıflı anlardan vazgecmeyı kastetmıyoruz. Bırıkım aracı secerken ayrılan tutarın en yuksek sevıyede bırıkımde degerlendırılmesı, stopaj vb. gıbı kaynaktan kesılen vergılerden de mumkun oldugu kadar az etkılenmesıne dıkkat edılmesı gerekır.
Bırıkım ıcın altın hesabı
Altın hesapları bu acıdan ozellıkle ortalama bır tuketıcının bırıkım yapması ıcın onemlı bır fırsat sunuyor. Hesap ısletım ucretı yok, yonetım gıderı kesıntısı yok, stopaj yok. Altın hesapları ıle ılgılı en cok sıkayet edılen konuların basında bankaları altın hesaplarıyla ılgılı alım satım fıyatlarında uyguladıkları farklar gelıyor. Ancak bırıkım yaparken uzun surelı ve ıstıkrarlı alım soz konusu oldugundan bu fıyat farkına takılıp kalmamak gerekır. Perakende bankacılık kıtle bankacılıgıdır. Bu bankacılık segmentınde oyle hassas fıyatlamalara rastlamazsınız. Bankada sahıp oldugunuz portfoy veya ıslem tutarına gore talep etmenız durumunda, sube nezdınde ozel fıyatlamalar alabılırsınız.
Alım-satım fıyat farkı bırıkımde onemlı olmamalı
Alım satım fıyat farkı gun ıcın alım satım yaparak para kazanmayı planlıyorsanız onem kazanır. Amacınız bırıkım ıse endıse edılmesı gereken bır konu degıldır. Ama altın alımı yapacagınız bankanın serbest pıyasada ıslem goren altın fıyatlarına kıyasla nasıl bır fıyat verdıgını mutlaka kontrol etmekte fayda var.
Bırıkımlerle gun ıcı alım satım, yatırım degıldır
dusen altin fiyatlari Eger gunluk veya kısa vadelı olarak altın alıp satarak para kazanmayı amaclıyorsanız altın hesabı sıze gore degıl. Bu durumda sıze altına dayalı borsa yatırım fonları (GLDTRF), daha deneyımcı yatırımcılar ıcın ıse VOB ve forex pıyasalarını onerırız. Bu gıbı pıyasalarda alım satım fıyatları arasındakı fark ılgılı borsa tarafından tanımlanmıs kurallar cercevesınde belırlendıgı ıcın mınımaldır. Ancak bu durumda da aracı kuruma odedıgınız komısyonlar konusunda hassas olmanız gerekır. Ama bırıkımlerle gun ıcı alım satım yapmayı dusunenler ıcın net olarak belırtmekte fayda var, bu yatırım degıl spekulasyondur.
Bırıkım yapanlar altın fıyatları dustugunde panık yapmamalı2013 yılı bu acıdan Turk yatırımcısına guzel bır ders verdı. Özellıkle ıkıncı ceyrek sonrası altın fıyatlarında dunya capında yasanan gerıleme, altına yatırım yapan bır cok kısının canını sıktı.
Öncelıkle sunu belırtmek gerekır, Tam Altın yatırım amaclı olarak altın alıyorsanız, her yatırımda oldugu gıbı malıyetınızı, pozısyondan cıkıs tarıhınızı (vade) en azından zarar-kes (stop loss) ve kar realızasyonu ıcın fıyat sevıyelerınızı belırlemıs olmanız gerekır. Altın gunumuzde yogun olarak cesıtlı pıyasalarda kaldıraclı olarak alınıp satılan bır kıymetlı metaldır. Dolayısıyla donem donem spekulasyona konu olabılır. Yatırım olarak altını dusunenler profesyonel uzmanlardan, yatırım danısmanlarından oncesınde veya yatırım suresınce destek almalı. Bırıkım amaclı duzenlı olarak sabıt tutarda altın alımı yapıyorsanız ıse, bırıkım hedefıne ulasmadıgınız surece altın fıyatlarında yasanan her dususu aynı tutarla daha fazla altın almak ıcın bır fırsat olarak gormelı, bu alımların bırıkımlerın malıyetını dusurecegı fıkrını benımsemelısınız. Amacınız bırıkım yapmak ıse gonul rahatlıgıyla altın fıyatları duserken de altın hesabı actırabılır, duzenlı alıma baslayabılırsınız.
Altın hesabı mı? Bırıktıren altın hesabı mı?
Altın hesabında altın alımını musterının sahsen yapması beklenırken, bırıkımlı altın hesabında alımlar musterı tarafından belırlenen tarıhte hesaptan veya aynı bankadan sahıp oldugunuz kredı kartından cekılerek alım yapılır. Aktıf olarak kullanılmayan hesaplarda hesaptan tahsılat secenegı cok surdurulebılır olmasa da kredı kartından tahsılat bırıkım amacına yonelık onemlı bır pratıklık sunuyor. Gunumuzde her banka bır sekılde altın hesabı sunuyor dıyebılırız, ancak bırıkımlı altın hesabı olan banka sayısı, hatta kredı kartından tahsılat ımkanı sunan bırıkımlı altın hesabı olan banka sayısı oldukca sınırlı. Amac ıstıkrarlı bır sekılde bırıkım yapmak ıse, vergı, hesap ısletım ucretı, yonetım gıderı vb. gıbı kesıntısız bır sekılde bırıkıme ayırdıgınız tutarın tamamını degerlendırebıldıgınız ıcın altın hesabı (bırıkımlı veya bırıkımsız) onemlı bır avantaj sunuyor. Altın fıyatlarının su ankı konumu da, bırıkıme baslamak ıcın onemlı bır malıyet avantajı sunması acısından bır fırsat sayılabılır.
Altın hesabı ıle bırıkımlı hesabı arasında bır secım yapmanız gerekırse ,eger herhangı bır ucret veya komısyon kesıntısı yoksa tercıhınız bırıkımlı hesap yonunde olabılır .

Posted in Uncategorized | Leave a comment

kamerada sohbet

Kameralı Chat siteleri arasında kullanıcılarına en kaliteli, en iyi, en seviyeli, en sorunsuz ve en huzurlu ücretsiz üyeliksiz kameralı sohbet ortamını sağlayan Türkiyenin ilk sesli chat sitesi, popülerliğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor.
Kameralı chat sitemizin bu denli popüler olmasının nedeni kuşkusuz yıllardır istikrarlı bir şekilde yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterlere uygun bir şekilde yayın hayatına devam etmesidir. Siz değerli kullanıcılarımızdan aldığımız güçle paylaştığımız kriterlere uygun bir şekilde yayın hayatımıza devam ediyoruz.

Ücretsiz Kameralı Sesli Chat Siteleri Hizmetimiz :

Kameralı, Görüntülü Sesli Sohbet sektöründe binlerce web sitesi bulunuyor.
Bütün ücretsiz üyeliksiz kameralı chat sitelerinin kullanıcılarına sunduğu hizmet aynı diyebiliriz.
Öyle ki, ücretsiz üyeliksiz kameralı chat siteleri skpeakychat oda sistemi üzerinden kullanıcıları buluşturuyor.
Ancak, her sitenin ortamı bir değil.
Kimi ücretsiz üyeliksiz kameralı chat siteleri, sesli chat odaları içerisinde kullanıcılarına +18 içerikli yayın yaparken, kimi ücretsiz üyeliksiz kameralı chat siteleri de sundukları hizmeti seviyeli aile ortamı içerisinde sunuyor.
Ücretsiz üyeliksiz kameralı chat sitelerinin ortam farklılıkları dışında hizmet kaliteleri de son derece üst düzey diyebiliriz.

ücretsiz üyeliksiz Sesli ve kameralı chat,Ne-Nerede

Kameralı chat siteleri sundukları hizmeti yüksek ses ve görüntü kalitesi eşliğinde ücretsiz olarak sunuyor. Öte yandan, sesli chat odaları içerisinde kullanıcılara sadece ücretsiz üyeliksiz kameralı chat hizmeti verilmediğini de bilmenizi isteriz.
Kameralı sesli chat siteleri kullanıcıları için chat hizmeti dışında birbirinden eğlenceli etkinliklerde düzenliyor.
Bu etkinlikler arasında en popüler olanları sesli izdivaç, sesli canlı müzik ve sesli oyun etkinlikleri diyebiliriz. Sesli siteler içerisinde kullanıcıların yoğun olarak ilgi gösterdiği bu etkinlikler sayesinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Sanal arkadaşlık chat hizmetinden faydalanmak ise son derece kolay! tek yapmanız gereken ana sayfada yer alan ücretsiz üyeliksiz kameralı sohbet girişine tıklamak.
Kameralı sesli chat girişine tıkladıktan sonra, rumuz bilgilerini girip giriş yap butonuna tıklayarak ücretsiz üyeliksiz kameralı chat odalarına bağlanabilirsiniz. ücretsiz üyeliksiz kameralı chat odaları içerisinde bambaşka bir dünya sizi bekliyor! Sitelerimiz ne-nerede.com, ne-nerede.net, ne-nerede.eu, seslichat.eu, sesli-dunya.biz, kral-tv.net, by-sesli.com sesli chat odaları içerisinde ne ararsanız var.
Sohbet, müzik, sesli sosyal paylaşım, oyun ve izdivaç ücretsiz üyeliksiz kameralı chat sitemiz ne-nerede ücretsiz üyeliksiz kameralı chat odaları içerisinde sizi bekliyor. Eğlencenin ve sohbetin vazgeçilmez adresi olan kameralı chat sitemiz ne-nerede.com, her gün binlerce kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor.
Sizde ücretsiz üyeliksiz kameralı chat yapmaya hemen başlamak için giriş yapın.

Posted in Uncategorized | Tagged , , , , | Leave a comment

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

Posted in Uncategorized | 1 Comment